Opletalova 1535/4, 110 00 Praha 1+420 775 573 835
Po–Pá: 08:00–18:00✓ Doprava zdarma nad 3 000 Kč
Léčivý přípravek — Pozorně čtěte příbalový leták. V případě pochybností se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
ACYLPYRIN TBL 10X500MG

ACYLPYRIN TBL 10X500MG

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolesti a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Acylpyrin lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem. Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem. Doporučená dávka přípravku je: Nedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých a dospívajících (starších 16 let) je 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. Pokud Vám do 3 dnů neklesne horečka nebo do 5 dnů neustoupí bolest nebo se Váš stav zhorší, případně se vyskytnou vedlejší účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání Acylpyrinu se svým lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů i pokud příznaky onemocnění ustupují.
80 Kčvč. 12% DPH
Skladem (3 ks)
1
Dodání do 3 dnů
Certifikované produkty – SÚKL
Kód produktu8594002959722
EAN8594002959722
Kód SÚKL84256
ATC kódN02BA01
Farmakoterapeutická skupinajiná analgetika a antipyretikaanalgetikakyselina acetylsalicylová a deriváty

Složení a uchovávání

Léčivou látkou je acidum acetylsalicylicum (kyselina acetylsalicylová) 500 mg v 1 tabletě.
Pomocnou látkou je bramborový škrob, mastek

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na obalu. Doba použitelnosti
se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

SPC příbalový leták

Léčivý přípravek

Nahlásit nežádoucí účinky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků – SÚKL
Klikněte, chcete-li ověřit, zda jsou tyto internetové stránky provozovány legálně